Hosting

Taka Mydlarnia

Taka Mydlarnia

Od 2015 roku przy Krzemieniu funkcjonuje Taka Mydlarnia, w której powstają unikatowe, niepowtarzalne i naturalne mydła glicerynowe wykonane ręcznie. Mydła mają różne kształty, zapachy i kolory. Mogą być wykorzystywane do codziennej pielęgnacji, zdobić łazienkę oraz stać się miłym podarunkiem. Zachęcamy do odwiedzin i skorzystania z bieżącej oferty, jak również indywidualnych zamówień. Informacje o naszych produktach można znaleźć na stronie natak.pl oraz na profilu facebookZaletami kosmetyków naturalnych jest fakt, że składają się z olejków, maseł, ekstraktów, wosków pochodzących z roślin lub zwierząt (wosk pszczeli) użytych bez obróbki chemicznej. Te naturalne substancje są lepiej przyswajane i wchłaniane przez skórę. To jest zupełnie tak samo jak z suplementami diety i prawdziwymi witaminami. Witaminy z warzyw wchłaniają się w dużym stopniu, natomiast te sztuczne w bardzo znikomym. Jest tak dlatego, że wiele naturalnych substancji przypomina w składzie czy budowie substancje występujące w naszym organizmie (Np. olej jojoba jest niezwykle podobny do serum wytwarzanego przez ludzką skórę). Poza tym naturalne składniki niosą ze sobą bogactwo witamin i minerałów, których nie znajdziemy w sztucznych składnikach wytworzonych w laboratorium. Naturalny kosmetyk różni się od sztucznego tak, jak woda mineralna od destylowanej. Pierwsza ma dużo minerałów i jej picie jest korzystnie dla zdrowia, natomiast druga jest pozbawiona tych minerałów i jest trucizną dla organizmu.
Taka Mydlarnia to również miejsce pracy zawodowej Pani Alicji, która od września 2015 roku zatrudniona jest w Stowarzyszeniu Na Tak na stanowisku rękodzielnika.
Myślą przewodnią Takiej Mydlarni jest robienie więcej tego co działa i wspieranie osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez utworzenie stanowiska pracy „uszytego na miarę” umiejętności i zainteresowań.


 

© 2004-2022 Stowarzyszenie na tak, Warsztat terapii zajęciowej Krzemień