Hosting

Nowy Rok 2016

Utworzono: 28 grudzień 2015

Nowy Rok 2016

Nowy Rok już za pasem, więc jednym z noworocznych postanowień będzie reaktywacja strony internetowej Krzemienia. Będziemy Was informować na bieżąco o tym co u nas się dzieje, gdzie jesteśmy i z kim. Nie samym Facebookiem człowiek żyje ;)

Na początek informacja o tym, że od 1 października 2015 r. mamy nowego kierownika, jest nim Robert Młynarczyk, czyli piszący te słowa:). W chwili obecnej trwa przerwa świąteczno-noworoczna, więc pora "ruszyć" ze stroną. Za nami bardzo gorący okres przedświąteczny, okres, w którym zorganizowaliśmy cieszący się od lat powodzeniem Świąteczny Kiermasz Rękodzieła. Po raz drugi w gościnnych progach Teatru Sceny Wspólnej Łejery, po raz kolejny kiermasz uświetnił Pan Henryk Kasperczak, któremu bardzo, bardzo dziękujemy, bo dla nas i dla naszych gości zgodził się zagrać zupełnie bezinteresownie mimo kontuzji kciuka.


Wcześniej, bo 30 listopada odbył się zorganizowany przez nas, a w głównej mierze przez naszą fizjoterapeutkę Małgosię Gasek, Andrzejkowy Turniej Bowlingowy "Dobry rzut". Turniej był podsumowaniem całorocznych treningów dofinansowanych ze środków Urzędu Miasta w ramach konkursu: Zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych pod nazwą „Wie każdy chłopak i dziewczyna, że od sportu zdrowe życie się zaczyna”, w których brało udział 20 podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak.

W zawodach wzięło udział 40 zawodników z niepełnosprawnością oraz trenerzy i goście w osobach przedstawicieli Urzędu Miasta, MOPR, Wojska Polskiego i Stowarzyszenia Na Tak. Na torach MK Bowling zostały rozegrane mecze w grupach sprawnościowych oraz mecze integracyjne, w których na równych zasadach rywalizowały pary złożone z zaproszonych gości i zawodników z niepełnosprawnością. Po zmaganiach sportowych był czas na posiłek przygotowany przez rodziców uczestników Krzemienia, a po nim nastąpiła ceremonia dekoracji.


Zwieńczeniem okresu przedświątecznego było spotkanie opłatkowe, na które czekaliśmy praktycznie cały miesiąc. W przygotowaniu spotkania brali udział zarówno uczestnicy jak i instruktorzy. Każda grupa była odpowiedzialna za poszczególne zadania, z których wywiązali się w 100%. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Prezes i Wiceprezes Stowarzyszenia, którzy oprócz życzeń świątecznych wręczyli nagrody jubileuszowe naszym pracownikom.

Zapewne przyjdzie jeszcze czas na refleksję i podsumowanie całego roku, a tymczasem ładujemy akumulatory, by rozpocząć Nowy Rok 2016 już 4 stycznia.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

© 2004-2019 Stowarzyszenie na tak, Warsztat terapii zajęciowej Krzemień